Poštovní schránky a zvonková tabla

Jsme dodavatelem v ČR vyráběných poštovních schránek a domovních komunikačních zařízení. Výroba probíhá na nejmodernějších tvářecích strojích TRUMPF v naší sesterské společnosti Tonava, a.s.. Výroba je mimo jiné certifikována dle ISO 9001.

Díky více než 100-leté tradici výroby v Tonava, a.s., vlastnímu konstrukčnímu a vývojovému pracovišti, jsou naše výrobky vždy na špici v nejnovějších trendech požadovaných trhem.

Samostatné poštovní schránky

Modely T-01, T-02 a T-03 jsou určeny pouze pro vnitřní použití a mohou být použity jak samostatně, tak v sestavě.

Modely T-01, T-04, T-05, T-06 a T-07 mohou být použity jak samostatně, tak v sestavě a to s použitím čelního panelu nebo bez něj. Každá schránka má otvory pro uchycení do zdiva. Rozměry jsou uvedeny v pořadí: šířka x výška x hloubka.

Sestavy poštovních schránek

Sestavy poštovních schránek jsou určeny pro vestavbu do zdiva nebo pro zástavbu do rámu okna a dveří. V čelním panelu jsou integrovány vhozové sklapky a jmenovky. Na zadní straně jsou umístěna uzamykatelná dvířka pro výběr s jmenovkou.

Sestavy poštovních schránek pro zazdění skrz zeď např.   s T-05, T-06, T-07
Sestava s vhozem vpředu a výběr zezadu je opatřena předním panelem na kterém jsou umístěny vhozy a jmenovky. Jmenovky jsou i na zadních dvířkách spolu se zámkem.

Sestavy poštovních schránek pro zazdění do zdi např. s T-04
Sestava nemá společný panel, vhoz a výběr je vpředu spolu se zámkem a jmenovkou.

Poštovní schránky do pevného dílu dveří
např. s T-05, T-06 a T-07

Sestavy jsou běžně zabudovány do panelu o síle 24 mm kdy jádro panelu tvoří izolant (extrudovaný PS) jehož rozměr určuje poptávka.

Zakázkově vyrobíme schránky v různých rozměrech, barvách či provedení.

Příklad sestavy poštovních schránek

Použité materiály

Čelní panel je vyroben z Al (síla 1 – 2 mm), těla poštovních schránek jsou z plechu Fe síla 0,6 mm. Lakování je prováděno práškovou barvou RAL PE/Q fasádní kvalita (barva odolná venkovním vlivům) nebo práškovou barvou RAL EP/T mix (barva pro interiéry). Odstín určuje zákazník objednávkou.

Všeobecné informace

Schránky vyhovují mechanickému namáhání dle ČSN 747640 a ČSN EN 13724. Typy T-01, T-02, T-04, T-05, T-06, T-07 jsou opatřeny zabezpečením – zábranou proti zcizení zásilky. Zámky odpovídají zabezpečení stupeň 1 dle ČSN EN 13724. Standarně je zámek dveří na levé straně – otevírání doprava. Pouze na objednání (bez příplatku) je možnost otvírání dvířek doleva. Vzhledem k tomu, že sestavy jsou vytvořeny dle přání zákazníka je přihlíženo i k normám ČSN 747640 a ČSN EN 13724.
Každá schránka je opatřena plastovou jmenovkou o rozměru 73 x 22 mm a kvalitním zámkem se dvěma klíči.

Barvy

Pro sestavy a samostatné schránky upřednostňujeme matnou RAL bílá 9016, hnědá 8019, šedá 7004.Respektujeme přání zákazníka podle sortimentu barev RAL.

Obchodní informace

Dodací lhůta cca 4 týdny. Záruka 24 měsíců.
Montáž schránek pouze po dohodě.
Veškeré další dotazy nebo doplňující informace ke schránkám a sestavám poštovních schránek Vám rádi zodpovíme.

Zakázkově vyrobíme schránky v různých rozměrech, barvách či provedení.

ZVONKOVÁ TABLA

Zvonková tabla jsou určena pro komunikaci osob mezi vchodovými dveřmi a jednotlivými byty a nebytovými prostory. Zvonková tabla jsou dodávána jako součást sestavy poštovních schránek (integrována do čelního panelu ) pro uchycení do profilů vstupních portálů např. místo skleněné výplně nebo jako samostatná tabla k montáži na zeď, pod omítku atd. V takovém případě probíhá fixace odnímatelné čelní desky tabla pomocí nerez šroubů. V případě potřeby mohou být tabla doplněny krytem proti dešti.

Zvonková tabla tlačítková

Jsou dodávána standartně v provedení „Antivandal“ osazená nerezovými tlačítky a plastovými jmenovkami spolu s hovorovým modulem (např. obrázek vlevo dole).

Vyrábějí se jako integrovaný díl čelního panelu společně s poštovními schránkami ve dveřích, dále samostatně do dveří i pod omítku s hloubkou krabice 60 mm. Podsvícení jmenovek se provádí stiskem samostatného tlačítka, které svítí nepřetržitě červeně (spotřeba pouze 1,5 kWh/rok).

Zvonková tabla tlačítková modulární

Jsou buď v klasickém plastovém provedení nebo v provedení „Antivandal“ (např. obrázek vpravo).

Jedná se o sestavy čtvercových modulů v rámečcích (hovorový modul, zvonková tlačítka se jmenovkami, video modul…) seřazených vodorovně, svisle nebo v různých kombinacích. Osazují se integrovaně s poštovními schránkami ve dveřích, dále samostatně ve dveřích nebo se instalují pod omítku. Hloubka krabic je 60 mm.

Podsvícení jmenovek se provádí stiskem samostatného tlačítka.

Elektrické provedení může být analogové (rozvod má systém 4+n) nebo digitální (rozvod pouze 2 drátů).

Co je ELEKTRICKÉ provedení anologové, systém 4+N

Tímto systém jsou zapojeny prakticky všechny starší domy. Jedná se o kabelový rozvod 4+n, kde „4“ jsou společné vodiče a „n“ je počet účastníků. Každý účastník má tedy od tlačítka ke svému telefonu svůj vodič. Výhodou při rekonstrukcích domů, je možnost ponechání původních domácích telefonních přístrojů, není však zaručena kvalita dorozumívání jako u digitálních systémů.

Zvonková tabla jsou vždy tlačítková.

Co je ELEKTRICKÉ provedení digitální

Výhody digitálního systému jsou v jednoduché, pouze dvoudrátové instalaci po domě, rozlišení vyzvánění vchod – byt, možnosti rozšíření na černobílé nebo barevné video.

Tato zvonková tabla mohou být tlačítková nebo klávesnicová. U klávesnicových je možnost kódového otevírání vchodových dveří. Klávesnicové tablo je menší.

Vždy jsou však nutné nové domácí telefonní přístroje.

Poznámky

Provedení Antivandal se vyznačuje odolnějším materiálem a hladkých provedením bez výstupků.
Tabla mohou být rozšířena např. o numerickou klávesnici, čtečku kódu na kartě či klíčence určené k otevírání vchodových dvěří.
Samostatná tabla lze dodat lakované dle vzorníku RAL nebo v provedení nerez.