Parapety umělý kámen

 

Vločky a granule nejušlechtilejších mramorů v kombinaci s pryskyřicemi, umožňují dosáhnout skvělých tónů umožňující svobodně vytvářet vnitřní prostory.

Při instalaci parapetů aglomramoru se může ještě více zdůraznit požadovaná atmosféra.
To, co odlišuje naší nabídku je dostupnost pečlivě vybraných barev, což umožňuje použití v různých odstínech.
U nás dostupná barevná nabídka spojuje hodnoty klasických kamenů – konglomeráty hrubozrnné, a ty, které se perfektně hodí do moderního designu – jemnozrnné konglomeráty.

JAK SE STARAT O KONGLOMERÁT?
Pro péči a údržbu produktů z konglomerátu, používejte pouze prostředky s neutrálním pH. Povrchy by se měl čistit teplou vodou a potom vytřít do sucha hadříkem z měkkého materiálu.

PRO ÚDRŽBU KONGLOMERÁTU LZE POUŽÍT:
Bezbarvý vosk, který nezmění přirozený odstín a jen odhalí a oživí jeho krásu,

Speciální prostředky pro zaplnění pórů na povrchu kamene, které chrání materiál především před vsakováním. V nabídce jsou impregnáty na kámen. Mějte na paměti, že když používáme tento typ impregnátu povrch musí být naprosto čistý, protože impregnace vytváří na mramorovém povrchu vrstvu, která nepropouští vlhkost a zároveň vytváří speciální bezbarvou vrstvu – film. Případné pozůstalé nečistoty na konglomerátu se pak objeví pod vrstvou bezbarvého tmelu a nebude je možné odstranit běžným ošetřením.

DŮLEŽITÉ INFORMACE: produkt pro vnitřní použití

Polyesterová pryskyřice jako součást konglomerátů, může být poškozena dlouhodobým stykem se zásaditými produkty. Je třeba se vyhnout používání lepidel a prostředků na údržbu o hodnotě vyšší než 10pH a kladení těchto látek na povrchu

Hlavním nepřítelem výrobků z konglomerátu a mramoru jsou nečistoty, které, pokud nejsou odstraněny, zanechávají nebezpečnou patinu, což způsobuje ztrátu lesku a poškození povrchu. Po nezbytném důkladném předčištění je nutné udržovat v čistotě a pravidelně mýt vodou a prostředky pro údržbu o neutrálním pH.

Oblíbené produkty, které ničí povrch jsou: džusy, pěna na holení, alkoholické nápoje, soda, parfémy, odlakovače, kečup, hořčice, ocet, čistící produkty, které nejsou určeny pro kámen, vlasové přípravky, šampóny, mýdla, které obsahují EDTA, sůl kamenná, písek, zubní pasta, prostředky pro čištění toalety, prostředky pro čištění vodovodních trubek a každá kapalina, která obsahuje kyseliny nebo zásady.

Upozornění
Výrobky z aglomramoru a přírodního kamene jsou přírodní produkty. Struktura konečného produktu se může lišit od uvedených vzorků. Závadou není výskyt žil v těchto materiálech, hypertrofii, mikrotrhlin nebo prohlubin – to dokazuje přirozenost a ušlechtilost kamene. Případné reklamace zvažte před instalací parapetu (s výjimkou skrytých vad).

 

Fotografie parapety umělý kámen